close
متخصص ارتودنسی
پاتوق - بمب افکن های بی 52 آمریکا در قطر مستقر شدند

بمب افکن های بی 52 آمریکا در قطر مستقر شدند


به گزارش پاتوق به نقل از ایرنا، برخی رسانه های لبنانی با اهتمام ویژه به این خبر افزوده اند كه از پایان جنگ سال 1991 میلادی در منطقه خلیج فارس این برای نخستین بار است كه بمب افكن های بی 52 آمریكا در منطقه خاورمیانه مستقر می شوند.
فرماندهی مركزی نیروی هوائی آمریكا اعلام كرده است كه این بمب افكن های دور برد آخرین باردر ماه مه سال 2006 و در چارچوب جنگ افغانستان و سپس رزمایش های نظامی به رهبری آمریكا در اردن در ماه مه سال 2015 به پرواز در آمده اند.
ژنرال « چارلز براون» فرمانده فرماندهی مركزی نیروی هوائی آمریكا گفته است كه « بكار گیری بمب افكن بی 52 بیانگر عزم ما برای اعمال فشار مستمر برداعش و دفاع از منطقه در مقابل هر تحول ناگهانی در آینده، است».
براون افزود: بمب افكن های بی 52 می توانند با استفاده از سلاح های هجومی ماموریت های متنوعی از جمله حمله های راهبردی ، دفاع هوائی و مقابله با جنگنده ها و عملیات در دریا را برعهده بگیرند.
ژنرال « كریس كارنز» سخنگوی فرماندهی مركزی نیروی هوائی آمریكا هم گفته است كه « نمی توانم به دلایل امنیتی تعداد بمب افكن های بی 52 مستقر شده در پایگاه هوائی العدید را اعلام
كنم».[ شنبه 21 فروردين 1395 ] [ 20:9 ] [ محمد ]

مطالب مرتبط