close
متخصص ارتودنسی
پاتوق - مک گورک: ترکیه برای حضور در عراق با ائتلاف بین المللی هماهنگ ن

مک گورک: ترکیه برای حضور در عراق با ائتلاف بین المللی هماهنگ نکرده است


به گزارش پاتوق و  به نقل از روسیاالیوم، بریت مک گورک نماینده ویژه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف بین المللی که به عراق سفر کرده است گفت: نیروهای عراقی در موصل موفق به پیشروی شده اند و این در حالی است که داعش تلاش می‌کند برای ایجاد وحشت در بین عراقی‌ها وارد مناطق شود.
وی با بیان اینکه حضور نیروهای ترکیه در شهر بعیشقه با ائتلاف بین‌المللی هماهنگ نشده است تاکید کرد که وجود هر نیروی خارجی در عراق باید از طریق هماهنگی با دولت عراق صورت گیرد.
مک گورک افزود: ائتلاف بین‌المللی به حمایتهای خود از عراق ادامه خواهد داد و واشنگتن در همین راستا مستشارانی به این کشور اعزام کرده و به حمایتهای هوایی خود از عراق برای رهایی از چنگ داعش ادامه می‌دهد.
ترکیه در هفته‌های گذشته بر سر حضور نیرو‌هایش در پایگاه نظامی «بعشیقه» در نزدیکی موصل تنش‌های زیادی با دولت مرکزی عراق داشته است. نیروهای ترک در این پایگاه هزاران سرباز منطقه اقلیم کردستان را آموزش داده‌اند.
در حالی که مقامات بغداد می‌گویند عراق برای آزادسازی موصل از دست داعش نیازی به نیروهای آنکارا ندارد، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ادعایی صدام‌گونه را مطرح کرده است.
اردوغان که توهمش دوباره عود کرده است، روز گذشته در سخنانی مدعی شد که «موصل از نظر تاریخی متعلق به ترکیه است». حال آنکه موصل زمانی تحت قلمرو پادشاهی عثمانی بوده که هیچ ارتباطی به جمهوری ترکیه امروزی ندارد.[ سه شنبه 04 آبان 1395 ] [ 22:52 ] [ محمد ]

مطالب مرتبط