close
متخصص ارتودنسی
پاتوق -پرچم جمهوری اسلامی ایران در سر در منازل شهدای گلستان برافراشته

پرچم جمهوری اسلامی ایران در سر در منازل شهدای گلستان برافراشته شد


به گزارش پاتوق و به نقل از ایرنا گلستان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حدود 4 هزار شهید داده است که حدود 600نفر آنان از اهل سنت استان هستند.
عملیات بزرگ فرهنگی 'لبیک یا خامنه‌ای، لبیک یا حسین است' و نصب چهار هزار پرچم بر سر در منازل چهار هزار شهید استان به شکل همزمان در همه نقاط گلستان با حضور مسئولان و مردم برگزار شد.
این مراسم در روستای اوزینه مرکز استان با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان، فرمانده سپاه نینوا، فرماندار گرگان، خانواده معظم شهدا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در این مراسم بابیان اینکه ما نمی‌توانیم مقام آسمانی شهیدان را به‌خوبی درک کنیم، گفت: شهدا با جانفشانی بر سر عهد خود با خداوند ایستادند.
براساس اعلام دفتر امام جمعه گرگان آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی اظهارداشت: برگزاری مراسم هماهنگ نصب پرچم بر سر در منازل شهدای استان گلستان یک اقدام ارزشی و فرهنگی بوده که در راستای اجلاسیه ملی چهار هزار شهید انجام می‌شود.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: شهیدان را فقط آسمانیان و ملکوتیان می‌توانند بشناسند چراکه فاصله ما با شهدا از زمین تا آسمان است.
امام ‌جمعه گرگان گفت: خدا آسمانیان را در قرآن معرفی کرده و امیدوارم بتوانیم مصداق این آیه قرآن باشیم که برخی بر سر پیمانی که با خدا بستند صادقانه ایستادند و جانشان را در راه اسلام فدا کردند وعده‌ای هم منتظرند و امید دارم ما هم جزو منتظران این راه باشیم و بتوانیم همواره آمادگی خود را برای دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی حفظ کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان همچنین از عوامل اجراکننده اجلاسیه چهار هزار شهید گلستان قدر دانی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین جعفر رعایتی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: شهدا در راه انقلاب اسلامی و قیام امام حسین (ع) خون خود را نثار کردند و این پرچم ها به حرم امام حسین (ع) متبرک شده است.
وی افزود که هدف از این اقدام اعلام این مطلب به خانواده معظم شهداست که عزت ایران اسلامی به برکت خون فرزندان آنها می باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا اضافه کرد: این مراسم با نصب پرچم متبرک به حرم امام حسین (ع) بر سر در منزل شهیدان حسینی گرگان آغاز شد.
شهرستان گرگان 1400 شهید دارد.
اجلاسیه بزرگداشت چهار هزار شهید استان گلستان 25 آذر ماه با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌ شود.[ پنجشنبه 18 آذر 1395 ] [ 23:14 ] [ محمد ]

مطالب مرتبط